WE HAVE PRODUCT AND WE SALE IT DEPEND ON 4 PACKAGES , depend on qty
THE PROBLEM MOST OF OUR PRODUCTS HAVE SAME PROCESS , AND SOME TIME WE GOT MISTAKES AS WE DOING THIN MANUAL.
If you want to sell both single units and 4-unit packages, you have two choices:
- Create two separate inventory items. Use production orders to make one out of the other.
- Use an inventory kit of 4 units to sell the packages. The kit can be priced differently than 4 units.
Thanks , but i hope if you can add this option in future , Also it will be great if you add options when u add inventory items to chose many measurements , and wish if u make integrate with woo commerce.